מפה הפרוייקט

פרטי הפרוייקט

שם הפרויקט: ברל לוקר

"עיבוי בינוי"

סטטוס : הפרויקט הוקפא עד לשינויי מדיניות של העיריה – התירו בשלב זה הגעה עד ל12 קומות בלבד לצערנו.

כתובת: ברל לוקר 25,26 – ירושלים

התכנון המוצא: הגדלת נפח הבנייה בבניינים הקיימים ע"י תוספת של 2 קומות בכל בניין  והקמתו של בניין מגורים חדש ויוקרתי בן 12 קומות בשטח החלקה הכולל בין השאר מתן פתרון לבעיית החנייה לכלל דיירי המתחם.

תאור מורחב של הפרוייקט

פרויקט "ברל לוקר" הינו פרוייקט ייחודי הממוקם בלב שכונה ירושלמית ותיקה שבו יתבצע שימוש במסלול מיוחד במסגרת "התחדשות עירונית", מסלול "עיבוי בינוי".
לצורך הקמתו וקידומו של הפרויקט יצרה "חברת גלנח השקעות בע"מ" שותפות עם חברה ירושלמית נוספת "החברה לפיתוח וחיזוק מבנים –תמ"א 38 בע"מ" העוסקת בתחום ובעלת ניסיון רב. אנו סמוכים ובטוחים כי שותפות זו תתרום רבות לקידום הפרויקט בצורה המהירה והמקצועית ביותר.
בפרוייקט זה ניגשו אלינו נציגי הבניין בטענה שקיבלו מספר רב של הצעות לביצוע פרוייקט ולאחר בירורים של היזמים השונים קיבלו תשובות שליליות מסיבה ברורה של חוסר כדאיות כלכלית ואי היתכנות ממשית לביצוע פרויקט. התכנון במתחם זה הינו בעייתי במיוחד מכיוון שהבניינים הקיימים הם בני 8 קומות ולכן עניין חיזוקם אינו כלכלי. גם פתרון של "פינוי בינוי" אינו בא בחשבון במקרה זה מכיוון שתוספת הדיירים הנדרשת מצופפת את החלקה הרבה מעבר למותר עפ"י קריטריונים עירוניים.
כמוצא אחרון, פנו אלינו הנציגים וביקשו לבדוק עבורם היתכנות לביצוע פרוייקט במסגרת "התחדשות עירונית". לאחר בדיקות מקיפות שביצענו, תוך שימוש בידע ובניסיון הרב של החברה הצלחנו לייצר פתרון ביניים בשימוש במסלול מיוחד במסגרת פינוי בינוי . מסלול זה מאפשר עיבוי של הבניינים הקיימים (תוספת של כ-2 קומות) ומכח תוכנית זאת בניית בניין חדש בשטח החלקה על מנת לממן את עלויות הפרוייקט ולהביאו למצב של היתכנות וכדאיות כלכלית בעבור היזם.
במסלול זה יהנו דיירי המתחם מחידוש הבניין והתשתיות, מחיזוק והרחבה של הדירות הקיימות, משיפור חזותי של החלקה כולה וממקומות חנייה נוספים אשר יתנו מענה למצוקת החנייה באזור.
הפרויקט נמצא כעת בשלבים מתקדמים לאחר הכרזה של עיריית ירושלים ומשרד השיכון על המתחם כמיועד למסלול "פינוי בינוי".
הניסיון, יצירתיות התכנון והידע הרב בתחום ה"התחדשות העירונית" של חברתנו "גלנח השקעות בע"מ" הוא זה אשר אפשר מציאת פתרון ביניים לאחר יאוש כמעט מוחלט של דיירי המתחם.

מלאו את הטופס: