מפה הפרוייקט
פרטי הפרוייקט

שם הפרויקט: דוד שמעוני 48, התקופה 2

פינוי בינוי

סטטוס : בחירת עו"ד וחתימת דיירים

כתובת: דוד שמעוני 48, התקופה 2, ירושלים

התכנון המוצא: הריסתם של שני מבנים היושבים על שני חלקות נפרדות ומאכלסים 30 דיירים סה"כ ובנייתם של שני בניינים חדשים עפ"י כללי מסלול "פינוי בינוי".

Picture4
תאור מורחב של הפרוייקט

בהתאם להבנה שקיים צורך בציפוף אזורי על ציר "הרצוג", זאת בהסתמך על תכנית האב לאזור הנכתבת בימים אלו ממש ע"י משרד האדריכלים "גוטמן – אסיף", בחנה החברה אפשרות לביצוע "פינוי בינוי" ברחוב דוד שמעוני והתקופה.
שכונת רסקו הינה שכונה ירושלמית ותיקה שנבנתה באמצע שנות החמישים של המאה שעברה במטרה לאכלס אוכלוסיה מהמעמד הבינוני. השכונה נבנתה על שיפולי ההר כך שכל רחוב נבנה במפלס שונה. התנאים הטופוגרפיים של האזור באים לידי ביטוי בהפרשי גובה חדים בין רחוב לרחוב, דבר המשמש יתרון גדול בפרויקטי "פינוי בינוי" מכיוון שבפרויקטים אלו עלייה לגובה היא חובת המציאות, תנאים טופוגרפיים אלו מאפשרים עלייה לגובה מבלי לפגוע באיכות חייהם של שאר הרחובות הסמוכים.
בפרויקט זה מתוכננים שני בניינים בני 12-14 קומות (תלוי באישורי הרשויות) המיועדים לאכלס כ- 120 דיירים סה"כ הכוללים גם את הדיירים הוותיקים. הפרויקט מתוכנן בקפידה ע"י משרד האדריכלים הנודע "ביטמן – בן צור אדריכלים" הידוע בניסיונו העשיר בתחום ה"התחדשות העירונית" ובחשיבתו היצירתית למציאת פתרונות כוללים אשר יביאו לתוצאה המקסימלית הן עבור היזם מזמין השירות והן עבור דיירי המתחם.
דיירי המתחם יהנו מדירות גדולות ובעלות ערך שוק גבוה באופן משמעותי אשר מתוכננות בסטנדרטים הגבוהים ביותר עפ"י כל הדרישות המחמירות של התקנים העכשויים. הדירות יבנו במפרט טכני עשיר ומפנק והדיירים יהנו משידרוג באיכות החיים ומסביבה חדשה ותוססת.
חברת "גלנח השקעות בע"מ" שמה לה למטרה למקסם את רווחי הדייר במסגרת החוק וההתכנות ובמסגרת עמידה בכדאיות כלכלית עפ"י כללי הבנקים, החוק והרשות המקומית.

מלאו את הטופס: