פינוי ובינוי- היכרות:

בישראל, מתחם פינוי בינוי הוא סטטוס של שטח עירוני שהוחלט להרוס את בתי המגורים הישנים שבו, ולבנות תחתיהם בנייני מגורים חדשים. משרד הבינוי רשאי להכריז על שטח כעל מתחם פינוי בינוי באמצעות צו הכרזה, שתוקפו עד שש שנים. פינוי בינוי הוכרז לראשונה כמדיניות רשמית של משרד הבינוי והשיכון בשנת 1998.


מהי מטרתה של תכנית פינוי ובינוי?

פינוי בינוי הוא חלק ממדיניות ההתחדשות עירונית בערים שנוצרה כפתרון לבעיות הנגררות בעקבות תהליך הפרבור. מדיניות זו פותחה בעקבות אזילת השטחים הפתוחים מחוץ לערים, קריאת גופי התכנון לציפוף הערים, וחוסר היכולת לטפל במרקמים עירוניים מתדרדרים. ההכרזה על שטח כעל מתחם פינוי בינוי נעשית על מנת לעשות שימוש יעיל יותר בקרקע, על מנת לאפשר עתודות מגורים תוך שמירה על שטחים ירוקים בעיר ועל מנת לשפר את תדמית העיר.

השטחים המוכרזים כמתחמי פינוי בינוי הם בדרך כלל שכונות או אזורים דלילים או מדורדרים מבחינה חברתית וכלכלית[דרוש מקור]. בשטחים אלה מבוצעת בדרך כלל הריסת המבנים ובנייה מחדש של שכונה צפופה יותר ובעלת תשתיות משופרות. בשטחים המוכרזים כמתחמי פינוי בינוי ניתנות תוספות של זכויות בנייה והטבות מיסוי, כגון פטור מהיטל השבחה. כל אלה מעודדים התקשרות בין היזמים לדיירים במתחם.

מהן דרכי הפעולה של פינוי ובינוי?

במסגרת התוכנית, יזם פונה לדיירי בניין (או מספר בניינים) ומחתים אותם על הסכמה לפרויקט בינוי. בהסכם מבטיח היזם לדיירים דירה חדשה בשטח זהה או גדול יותר מהדירה הקיימת תוך 3 שנים, תשלום שכר דירה בזמן הבנייה ותשלום הארנונה על שטח הדירה הישן. היזם מחריב את המבנה הקיים ובונה במקומו מבנה גבוה יותר ובעל מספר דירות גדול יותר (בהתאם להיתר הבנייה שניתן ליזם כמובן), שחלקן ניתנות לדיירים הקודמים וחלקן נמכרות לדיירים חדשים. החזר הוצאות היזם והרווח שלו מותנה במכירת כל הדירות הנוספות שנבנו לדיירים חדשים, במחיר מתאים.


גלנ"ח השקעות בע"מ מובילה תהליכי פינוי ובינוי ותמ"א 38 ובכך מסייעת לדיירים ומשפחותיהם ליהנות מחווית מגורים משודרגת,
בבניינים חדשניים עמידים ומרהיבים יותר.
התוצאה היא שפע ושגשוג תוך הגדלת ההון האישי והמשפחתי בעשרות אחוזים ללא כל הוצאה כספית.


גלנ"ח השקעות בע"מ גאה ומסוגלת להגיד בפה מלא כי היא בעלת יכולת כלכלית מוכחת, המניבה פירותיה ונשארת יציבה ואיתנה לאורך זמן.

פרוייקטים לדוגמא


נאות המקשר - "רובע 1"

בשערי העיר ירושלים ממוקמת לה שכונת קריית משה ובימים אלו נושבות רוחות של התחדשות בשכונה עם הקמתו של פרוייקט נאות המקשר.
פרוייקט "נאות המקשר" הינו פרויקט "פינוי בינוי" הראשון, הגדול והמתקדם ביותר בעיר ירושלים.
חברת "גלנח השקעות בע"מ" ביחד עם שותפיה מקדמת את הפרוייקט מיומו הראשון דרך כל מסלולי הבירוקרטיה הארוכים ועד לקבלת היתרי הבנייה למימוש הפרוייקט השאפתני והסבוך.

לפרטים נוספים קרא עוד >>


שדרות הרצל 108

רחוב שדרות הרצל ממוקם בחלקה הצפוני של שכונת בית הכרם שהינה מהוותיקות שבשכונות ירושלים. המתחם ממוקם מול "כיכר דניה" והמרכז המסחרי וגובל בציר הרכבת הקלה.
לאורך השנים שמרה השכונה על אופייה המיוחד והשקט ולא חלו בה שינויים גדולים . ככלל נחשבת השכונה כאיכותית ויוקרתית דבר אשר בא לידי ביטוי באיכות האוכלוסיה המתגוררת במקום ובמצבה הסוציו-אקונומי הגבוה באופן יחסי.

לפרטים נוספים קרא עוד >>