מסלול הפינוי בינוי הנו מסלול אשר בא לתת מענה למצוקת הדירות וחוסר ההיצע הקיים בשוק הנדל"ן כיום ע"י ציפוף ועלייה לגובה במקומות המאפשרים זאת. מעבר לכך מסלול זה נועד לחדש חלקים בעיר אשר זקוקים לשינוי וצמיחה הן מבחינת התיישנות המבנים הקיימים והן מבחינת שיפור איכות החיים ע"י שיפור תשתיות, פתיחת חלקים ציבוריים ירוקים ועוד.
עיקרון מסלול זה הנו הריסת מבנים קיימים אשר התיישנו יתר על המידה והקמת מבנים חדשים על גבי החלקה הקיימת תוך הכפלה והגדלה של מספר הדיירים המתגוררים בחלקה.
תשתית עסקת פינוי בינוי היא כזאת אשר מחייבת רווח של שלושת הצדדים הנוגעים לעסקה, הדיירים, היזם והרשות המקומית. על מנת לתמרץ יזמים, דיירים ועיריות שונות ברחבי הארץ לקדם תכניות במסלול של פינוי בינוי קבעו כי על כל הצדדים להרוויח די כדי שיהיה אינטרס משותף לממש את הפרויקט מתחילתו ועד סופו.
תמורות הדיירים משתנות ממתחם למתחם זאת עפ"י פרמטרים שונים אשר נבחנים בעיון ע"י היזמים והרשות המקומית. הפרמטרים אשר יקבעו את תמורות הדיירים יהיו צפיפות החלקה במצב נכנס, גודל הדירה במצב נכנס, אזור בינוי, קריטריונים תכנוניים עירוניים וכיו"ב. סך כל אלו מאפשר לבחון את כדאיות הפרויקט ולהגדיר את תמורות הדיירים.
בבסיס פרויקטים אלו תמורות הדיירים יהיו דירה חדשה וגדולה יותר באופן משמעותי מגודל הדירה הקיימת, דירה אשר תבנה בסטנדרטים גבוהים ומפנקים כאשר ישמר עיקרון השיוויון במפרט הטכני בין דירות התמורה של הדיירים לשאר הדירות למכירה. בנוסף, כתוצאה מקבלת הדירה החדשה הדייר יהנה מעליית ערך משמעותית מערך הנכס הקיים כיום.
חברת "גלנח השקעות בע"מ" הנה חברה בעלת ניסיון רב בשוק הנדל"ן בארץ ובחו"ל ומאחוריה שנים של ניסיון בכל ענפי הנדל"ן מביצוע פרויקטי בנייה דרך אחזקת נכסי נדל"ן כמו מלונות בארץ ובחו"ל, ביצוע תשתיות רבות ברחבי הארץ ועד יזום וניהול פרויקטי "התחדשות עירונית".
לחברה ניסיון של כעשר שנים בתחום ה"התחדשות העירונית" בהן למדה החברה את כל רזי וחוקי תחום זה. בשנים אלו קידמה החברה פרויקטים רבים ברחבי ירושלים ומחוצה לה ובין היתר קידמה החברה את פרויקט "נאות המקשר" פרויקט פינוי בינוי שאפתני וגדול מימדים אשר נמצא בשלביו הסופיים, רגע לפני ביצוע כאשר מאחוריו כל האישורים וההכרזות הנדרשים.
חברת "גלנח השקעות בע"מ" סמוכה ובטוחה כי הון אישי, ניסיון רב והתנהלות עסקית הגונה ואחראית אלו התכונות אשר מקנות לה שם ומוניטין ההולך לפניה לאורך שנים.
בעבר היה נושא התמורות פרוץ ולא וודאי אך כיום הנושא הולך ומתקדם לקראת הסדרה מוחלטת על מנת למנוע אי סדר בנושא. חברת "גלנח השקעות בע"מ" חרטה על דגלה התנהלות הוגנת מול הדיירים במטרה להביא את הרווח המקסימלי עבור הדייר. אנו עובדים בשיטה קבועה ומסודרת אשר מגדירה מראש את הרווח היזמי הראוי לפי שקלול של כלל הפרמטרים וכפועל יוצא החברה משאירה את שאר הרווח עבור הדיירים. מטרתנו היא להוציא את מירב זכויות הבנייה עבור הדיירים מפני שאנו מאמינים כי כאשר הדיירים מרוצים הפרויקט יהיה בעל סיכוי רב יותר להתממש.
משך הזמן הממוצע של פרויקטי בינוי הוא כ- 7 שנים מיום חתימת הדיירים ועד לתם הפרויקט. משך הזמן של פרויקטים אלו תלוי במספר רב של פרמטרים כמו אישורי רשויות, הסכמות דיירים וכו'. הפרמטר המרכזי המשפיע ביותר על משך הזמן והתנהלות הפרויקט הוא התארגנות הדיירים. התארגנות נכונה יכולה לזרז תהליכים ולקצרם באופן משמעותי מכיוון שהרשויות מתייחסות לפרויקטים שיש בהם התארגנות מסודרת כאל פרויקטים בעלי פוטנציאל גבוה במיוחד מכיוון שכאשר ישנה התאגדות מסודרת ישנה אפשרות לעבוד מול גוף מסודר וכפועל יוצא הזמנים מתקצרים באופן משמעותי.
החוק כיום מחייב את היזם להעניק לדיירים "ערבות חוק מכר" אשר מגיע ישירות מהבנק המלווה ומבטיחה את ערך הדירה העתידית לדייר.
ערבות זאת ניתנת רגע לפני ההריסה של המבנה הקיים בעת מסירת "המפתח" ליזם, מקבל הדייר ערבות בשווי הדירה העתידית לפי ההסכם המפורט עם היזם.
בשלב הריסת המבנים הקיימים על הדיירים לעבור להתגורר בשכירות היכן שיחפוץ ליבם. חשוב להדגיש כי תהליך בחירת הדירה החלופית נשארת באחריות הדיירים עקב רגישות, רצונות וצרכים אישיים של כל דייר ודייר.
שכר הדירה ימומן ע"י החברה מדי חודש לאורך כל תקופת הבנייה עד למסירת המפתח לדירה החדשה ע"י היזם.
כל הדירות שיבנו במבנה החדש יבנו עפ"י אותם סטנדרטים ולא תהיה אפליה כלשהי בין דירות הדיירים לדירות היזם.
יש לקחת בחשבון כי כיום מבנים נבנים בצורה מודולרית ואחידה כך שאין אפשרות כלל לשינוי בין דירה לדירה. חברת "גלנח השקעות בע"מ" שמה את רצונות הדיירים במרכז ועל כן תכנון הפרויקט יעשה בשיתוף פעולה עם דיירי המתחם ויתחשב עד כמה שניתן ברצונותיהם של הדיירים.
בעבר לא התיר החוק מתן של דירה וכסף וכל כסף שהיה יוצא מהיזם לדייר היה מחויב במיסים כחוק. כיום החוק מתיר לפצל את התמורה לדירה וכסף הכל בתנאי שהתמורה עומדת במסגרת המותר. לדוגמא: אם תמורת הדייר עפ"י בדיקות מקיפות והערכה שמאית צריכה להיות דירה של 120 מ"ר אשר תהיה שווה 2.5 מ"ש והדייר איננו מעוניין בדירה גדולה הדייר יוכל לקבל דירה קטנה יותר ששוויה 1.5 מ"ש ואת היתרה לקבל בכסף ללא מיסוי נוסף על הכסף.
פרויקטי פינוי בינוי מצריכים מהדיירים גמישות ונכונות לטלטל את משפחותיהם לדירה שכורה בזמן הביצוע. דבר זה אינו הולם את אופי האוכלוסיה המבוגרת ומהווה מטרד וטרחה גדולה עבורם. מתוך כבוד גדול לאוכלוסיה המבוגרת אנו מבינים כי ישנם מצבים חריגים אשר מצריכים התייחסות ומתן פתרון הולם בוודאי כאשר מדובר באוכלוסיה מבוגרת ועל כן אנו מתחייבים לתת מענה לכל מקרה שכזה באופן פרטני.
כמו כן חשוב לזכור כי עסקת פינוי בינוי הנה עסקה כלכלית נטו וכי הדייר יוכל לעשות ככל שיחפוץ עם התמורה שהוא מקבל, כמו גם מעבר לדיור מוגן במקרה דנן.
כיום סטנדרט התכנון והבניה בארץ הוא מהגבוהים בעולם ומתחשב בעשרות פרמטרים אשר נלקחים בחשבון על מנת לשפר את איכות הסביבה והבניה. בתכנון פרויקטי פינוי בינוי מתחשבים האדריכלים באופי המרקם הסביבתי ומתאימים עד כמה שניתן את הבינוי החדש לסביבה. במהלך התכנון מנסים האדריכלים ליצור כמה שיותר שטחים ירוקים פתוחים, שבילי אופניים, פארקים ציבוריים וכיו"ב על מנת לשפר את איכות החיים של דיירי המתחם חדשים גם ישנים.