תמ"א 38 היכרות:

תוכנית המתאר הארצית לחיזוק מבנים קיימים בפני רעידות אדמה היא אוסף של תקנות שתפקידן העיקרי הוא טיפול בסיכונים הנובעים מרעידות אדמה. התוכנית הוכנה ביוזמת המועצה הארצית לתכנון ולבנייה, על ידי צוות גדול של מתכננים ויועצים שבראשו עמד האדריכל יונה פיטלסון. התכנית אושרה על ידי ממשלת ישראל, ב-14 באפריל 2005.

מהי מטרתה של תמ"א 38?

מטרת ביצוע פרויקט תמ"א 38 נועדה בראש ובראשונה לחיזוק מבנים בפני רעידות אדמה. התמ"א כוללת מגוון של פתרונות המקלים על חיזוק המבנים, בהתאם לתנאיו של כל מבנה.

עם זאת, קיימים תמריצים לביצוע החיזוק, הכוללים אפשרויות לתוספת זכויות בניה, הרחבת דירות קיימות והוספת דירות חדשות לבניין. בנוסף, התמ"א מאפשרת להרוס מבנה שנקבע לגביו שנדרש לחזקו, ולהקימו מחדש, בתוספת זכויות לפי התמ"א. בחירה נבונה בגוף מנוסה ובעל חוסן כלכלי לניהול וביצוע הפרויקט מבטיחה לכם את מיקסום זכויותיכם ומימוש מירבי של הפוטנציאל האדריכלי, כך שבסופו של תהליך תוכלו ליהנות לא רק ממגורים בבניין משופר ומודרני, אלא גם מהשבחה מקסימלית של ערך הנכס ומסביבת מגורים מתקדמת.

מהן דרכי הפעולה של תמ"א 38?

במסגרת התוכנית, מתאפשרים קבלת היתרי בניה לחיזוק ושיפוץ מבנה קיים, וכפועל יוצא ממימוש התמ"א מתקבלים גם היתרים לתוספות בניה, הקלות מס ופטורים משמעותיים. ביצוע תמ"א 38 מוביל להשבחת ערך הנכס ללא כל עלות מצד הדיירים, ותוספות משמעותיות הכוללות:

• חיזוק המבנה מפני רעידות אדמה
• שיפוץ פנים וחוץ למבנה
• הוספת מעלית
• הוספת ממ"ד
• הרחבת יחידות דיור קיימות
• תוספת מרפסות שמש
• החלפת תשתיות חשמל, מים וכיו"ב

פרוייקטים לדוגמא


טשרניחובסקי 32

לאחר התקשרות עם בעל זכויות על גג המבנה הוחלט יחד בשיתוף עם הדיירים לנצל את ההזדמנות ולבצע פרויקט תמ"א 38 עפ"י המתווה הייחודי של החברה.
בפרויקט זה הגתה החברה דרך התקשרות יחודית עם הדיירים זאת מתוך הבנה כי בעלי הנכסים הם בעלי הזכות והכוח ועל כן תמורותיהם צריכות להיות על פי כללי עסקה אשר תניב עבורם רווח כמה שיותר גדול.
חברת גלנח השקעות בע"מ עובדת בפרויקט זה על רווח יזמי קבוע ומוסכם מראש ע"י הדיירים כאשר על פי מתווה העסקה כל רווח עודף שיתקבל מהפרויקט ילך ישירות לידי בעלי הזכויות בנכס.

לפרטים נוספים קרא עוד >>


סביונים פינת נרקיסים

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית מוסן מנת. להאמית קרהשק סכעיט דז מא, מנכם למטכין נשואי מנורך. נולום ארווס סאפיאן - פוסיליס קוויס, אקווזמן לורם איפסום דולור סיט אמט, ליבם סולגק. בראיט ולחת צורק מונחף, בגורמי מגמש. סחטיר בלובק. תצטנפל בלינדו למרקל אס לכימפו, דול, צוט ומעיוט - לפתיעם ברשג - ולתיעם גדדיש. קוויז דומור ליאמום בלינך אפאח דלאמת יבש, כאנה ניצאחו נמרגי שהכים תוק, הדש שנרא התידם הכייר וק.

לפרטים נוספים קרא עוד >>